Bodování

Pravidla soutěže

 

 V letošním roce zavádíme nová pravidla. Základem soutěže budou zdolané kilometry + navštívená místa. 

Několik základních pravidel: 
1)  trasa musí měřit nejméně 3 km (POZOR !! nevztahuje se na téma měsíce ) na trase musíte navštívit alespoˇn 1 bodované místo. Takže nejmenší počet bodů, které můžete získat je 4 - 3 za kilometry + 1 za bodované místo

počet  tras ušlých za jeden den není nijak omezen

!!! Pro psí (i lidské) seniory, psy (i lidi) v rekonvalescenci, psy (i lidi) s handicapem apod. je v odůvodněných případech možné udělit výjimku - viz záložka VÝJIMKA !!!


2) body se dávají i za desetiny kilometru - trasa 6,8 km znamená 6,8 bodů.

3) jako důkaz ušlých (ujetých na kole, na lyžích, na lodi)  km budete posílat screen nebo odkaz z aplikace,  z mobilu - stopař, strava apod. nebo z chytrých hodinek. Dále budete posílat fotky z bodovaných míst tak, jak jste byli zvyklí doposud. Pokud by byl někdo, kdo nemá chytrý telefon ani chytré hodinky, tak pošle podobrobně popsaný itinerář a jako důkaz fotky z trasy např. rozcestí, turistický přístřešek, parkoviště apod.

PROTOŽE SE LETOS BODUJÍ I UŠLÉ KILOMETRY, TAK POKUD NA TRASE NARAZÍTE NA MÍSTO, KTERÉ SE NEBODUJE, ALE JE HEZKÉ (např. zřícenina hradu, potůček, výhled do kraje atd.)  A VÁŠ PES HEZKY ZAPÓZUJE A BUDETE TAK MÍT POVEDENOU FOTKU, TAK JI URČITĚ POŠLETE S TEXTEM "FOTO Z TRASY" - AŤ MÁME Z ČEHO VYBÍRAT DO KALENDÁŘE :-)

4) pokud půjdete trasu, na které se nachází více bodovaných míst, tak je možné si body "pošetřit" - tzn. že neseberete všechny body hned napoprvé, ale pokud půjdete víckrát, tak nikdy nesmí být trasa úplně stejná - musí tam být změna - delší, zkrácená, přidaná cesta apod.

5) bude se bodovat jen trasa, kterou ujdete v rámci Strakaté turistiky - tzn., že pokud budete startovat v nějakém oficiálním závodě (dogtrekking, canicross apod.) a ikdyž byste po cestě navštívili bodovaná místa, tak tyto kilometry a body se nebudou počítat. 

Může se stát, že bodované místo bude nedostupné a tudíž se nemůže uznat. Není v našich silách zkontrolovat přístupnost všech bodů, je tedy potřeba si předem doma projít mapu a zkontrolovat místa, abyste se nevydali na výšlap a až na místě zjistili, že se objekt nachází např. klidové zóně NP a není tam vstup povolen.

 Ve Strakaté turistice panuje zdravá rivalita, a proto upřesnění pravidel při rovnosti bodů :

Při rovnosti bodů za celé bodovací období rozhoduje:

 1) počet ušlých kilometrů

 2) počet bodů za navštívená místa


Organizátoři si vyhrazují právo na úpravu pravidel v průběhu soutěže.

Soutěž je pro členy Spolku českého strakatého psa.

Bodovací období je pro letošní ročník od 1. 11. 2023 do 31. 10. 2024.

Pro zasílání fotek používejte nejlépe formulář zde na stránce a fotka nesmí být starší 14 dní

MAX. 14 OD POŘÍZENÍ jinak nemusí být uznána!

Konec ročníku 2024 je 31. 10. 2024 ! - tzn. že poslední termín pro zaslání fotky je nejdéle

do 31. 10. 2024  24:00 hod.!


Za každé navštívené místo, které je v seznamu,  získáte příslušné body.


Bodované místo můžete navštívit za rok kolikrát chcete, ale body budete mít jen jednou


V letošním ročníku jsou místa, kde můžete získat najednou více bodů ,  v tom případě musíte při posílání bodů napsat všechny získané body - není v našich silách tohle za vás kontrolovat. 

Na kopci, na naučené stezce či na jiném bodovaném místě pořídíte fotku, kterou pošlete přes tento kontaktní formulář nebo přes FB Strakatá turistika - a poslat zprávu přes Messenger, nebo e-mailem: info@strakataturistika.cz

Soutěžící účastí v soutěži souhlasí se zveřejněním fotek se svým jménem na veřejné sociální síti Rajce.net


K fotce je potřeba doplnit: Jméno majitele + psa (oficiální i volací), datum, název místa - (pokud je to místo "vícebodové" viz příklad bodování výše, tak prosím napište všechny možnosti )

A určitě bude fajn, když se fotkami pochlubíte na FB - Český strakatý pes.....

O průběžném pořadí budeme pravidelně informovat.

A ještě prosba: hodně nám pomůže, když fotku, kterou nahráváte pojmenujete podle místa, kde byla pořízená. Někteří z vás to tak dělají a pro uložení a zapsání bodů je to velká pomoc. Díky :-)